Obyčejní extrémisté.

Saská Kamenice. Město vzdálené asi padesát kilometrů od našich hranic, zažívá obrovskou vlnu vzdoru a vzteku proti vlastní vládě. Je asi zbytečné opakovat důvod, který tuhle vlnu vyvolal. Policie sice zadržela vrahy mladého Němce, ale zřejmě to tentokrát nestačilo. Pohár přetekl a je vlastně jedno, jestli zadržení jsou z Iráku, Afganistanu, nebo Sýrie. Vznik dnešních nepokojů sahá přeci jen o nějaký ten rok zpět, kdy kancleřka otevřela náruč a rozběhl se kolotoč problémů, který se už pár let nazývá migrační krize. Pár let je tu problém, který nemá řešení. Pár let už se média snaží zamlčovat, občas jen mlžit, když už jsou svědci, tak jen zlehčovat. A  nadále budovat ideální svět kulturní integrace, která dne za dnem selhává.  Pár let se čeká, kdy pohár přeteče.

Jak jsem řekl, je jedno jaké národnosti pachatelé jsou. S migrační krizí se znásobila ta nejzávažnější trestná činnost, kterou společnost zná. Vraždy, znásilnění, loupeže a násilí. Vždy se našla nějaká omluva a pochopení. Politici jen tiše doufali, že čas a běžné starosti běžných lidí, zase vše vrátí do běžného normálu. Tedy do dalšího útoku.  Aktivisté a zastánci migrantů se všelijak snaží každý hlas vzdoru ukřičet. Seznam obětí za těch pár let, už je jistě dlouhý. Mnozí mohli žít, mnozí  nemuseli doživotně nést traumata  z násilí, mnozí  nemuseli přijít o iluze a důvěru ve svojí vládu.  Vláda je zradila. Jakkoliv vlastizrada zní křečovitě, dnes se začíná jednání politiků, přesně v duchu vlastizrady, rýsovat. Národ je ponižován, urážen a jeho vláda zde není od toho, aby svůj národ hájila. Dávno už přeci národ neexistuje a my všichni jsme migranti. Kancleřka odhazuje vlajku vlastní země. Vláda je dosazená elita, kterou ovládá jiná vláda. Národ se má připravit na nově příchozí šlechtu, která má panovat a v podhradí vytvořit pouze jednu společenskou třídu. Třídu otroků.  

Přišla další fáze vývoje, kterou lze předpokládat už od počátku, kdy se politici rozhodli, že začnou tvořit novou společnost. Tou fází je, že ne každý se s tímto vývojem bude chtít smířit. Národ je zahnaný do rohu a už mu moc prostoru nezbývá. Vláda už dávno není na jeho straně. Začíná jít o poslední možnost, jak tuhle partii zvrátit. Ulice holt není parlament a mnohdy to je dlažba, kde se rozhoduje o budoucnosti země. Vražda mladého Němce tedy může být plamenem, který vyvolá mnohem větší požár.  Politici poprvé začínají selhávat ve svém největším politickém úkolu a tím je – krocení davu. Dav začíná být mimo kontrolu. Možná se podaří do davu nastrkat provokatéry a falešné lídry, aby se dav hýbal podle plánu a podle rozkazů z vrchnosti. Děje se to při každé revoluci. Nikdy neproběhne svévolně, ale vždy podle připraveného, nebo za pochodu vznikajícího scénáře. Na spontánnost Sametové revoluce dnes už věří snad jen ti největší snílci.  Dav se prostě musí usměrnit a v klidu vést tam, kam je ho třeba vést.

Dav je vůbec zvláštní organizmus. Jeho složení není tak novinářsky jednoduché – Extrémisti. Koneckonců extrémisté jsou úplně všichni, kteří slepě nenásledují společenskou normu. Být extrémistou je do jisté míry přitažlivé, protože nejste jako oni. Znamená to být individualitou a být schopen svobodného myšlení. Občas být napadán oponenty může mít punc výjimečnosti.  Za naší totality byli takoví jedinci nazývání kriminálními a podvratnými živly. Určitě si mnozí vzpomenete na tuhle dobu. Mění se jen názvy, ale podstata je stejná. Pár století zpět to byli kacíři. Já osobně s touto nálepkou žiji už přes dvacet let. Zvykl jsem si a dnes jen tak tiše pozoruji, jak se extrémistou stává pomalu celé moje okolí. Spousta obyčejných lidí začíná dostávat tento cejch.  Nakonec se za nějaký čas, ze slova extrémista stane naprosto zaběhnutý pojem a dost možná i privilegium. Odlišení se od lidské hlouposti. Extrémisté totiž vidí svět bez duhových brýlí, neničí svoje město a jediné co chtějí, je v klidu žít. Nemají problém chodit do práce, většinou pracovat umí a bez problému se uživí.  Ano, občas se objeví i přívlastek fašista, nacista…ale to už je jen tak pro formu. Nikoho to nebude urážet a nikdo se nebude cítit hloupě. Proč taky, když si extrémisty vláda sama vyrobila svým přístupem.  

Určitě nelze popřít fakt, že dav bude jistě ukrývat skutečně lidi, kteří budou toužit po krvi. Krom lidi všech generací, všech sociálních skupin, bude jistě dav mít i nějaké nacisty.  Kolik jich ovšem bude? Procento? Před pár lety bylo konkrétně Německo velmi háklivé na sebemenší projev čehokoliv, co by mohlo jen zdánlivě připomínat období nacistického Německa. Nechce se mě věřit, že by ze dne na den, v Saské Kamenici, objevilo skoro osm tisíc nacistů. Kde byli od konce druhé světové války? Plánovali novou genocidu… tentokrát muslimů? Hloupost. Vláda je vyrobila během několika let. Zvláštní že? Za svoje chyby obvinit a hanit jiné. Protestující lidé mohli v klidu užívat konec léta. Rozhodně by 99,9 procent demonstrujících ještě před pár lety nevěřilo, že demonstrovat bude a že se ve večerních zprávách dozví, že jsou extrémisté, protože demonstrují. Jak se asi dnes cítí tyhle extrémisté? Budou ještě někdy věřit svojí vládě?  Vládě, která vůbec neřeší důvod této situace, ale naprosto přesně ví, kdo za vše může. Obyčejní lidé.

Přál bych Německu, aby tyhle demonstrace donutili změnit myšlení a přístup vlády k největšímu problému obyčejných lidí. Tím bezesporu dopad a vliv migrační vlny, na život obyčejných lidí, rozhodně je. Obávám se ale, že jejich vláda vše vyhodnotí tak, že chování obyčejných lidí je vydírání a nátlak a že vláda ve své důležitosti , rozhodně na výkřiky extrémistů nehodlá reagovat. Takže nasadí policejní sílu. Ovšem ne proti migrantům, ale proti deklasovaným živlům, kteří se snaží rozvracet multikulturalismus a integraci. Pokud policie snad začne sdílet názory davu, tak vláda požádá o intervenci zahraniční vojenské síly. Kontrarevoluce musí být poražena. Jak ruská armáda v srpnu 68 hledala u nás Hitlera a fašisty, kteří chtěli zničit socialistické zřízení. Tak tahle invazní armáda bude hledat extrémisty, kteří chtějí svrhnout demokraticky zvolenou vládu. Proces multikulturalismu nesmí být zastaven a k tomu pomůže normalizace

Oběti nikdy nebudou mít pomníky a nikdo si jejich zbytečnou smrt nebude připomínat. Jejich jména budou vymazána z evidence. Na vše se časem zapomene a život půjde dál. Jen ti extrémisté… Zdá se, že ale zůstanou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *