Zrodila se hvězda.

Zrodila se hvězda.

Poslední týden snad nikomu neuniklo představení středoškolačky Gréty, která se rozhodla bojovat za záchranu planety. Krásné a vznešené. Kdo z nás nechtěl v tomto věku stavět lepší svět, že? No pravda, my to dělali ze svého přesvědčení a vůle. Občas za to dostali i po hubě.  Naše malá Gréta se spíše stala loutkou někoho jiného. Vlastního otce. Svante Thunberg je švédský herec, majitel dvou firem a co je důležité scénárista a manažer. Zvláště ty dvě poslední jmenované pozice hrají nejdůležitější roli v příběhu Gréty a záchrany planety. Gréta pochází z bohaté rodiny. Zřejmě nikdy nezažila v nouzi, nikdy nepoznala hlad. Vždy měla všeho dostatek. Švédsko rozhodně není rozvojová země a ani země, kde by hrozila, nebo byla válka. Vypadá to až neskutečně romanticky, že z takového prostředí vzešla dívka, která chce diktovat světu skromnost, žít bez aut, letadel a počítat si spotřebu uhlíku na hlavu. Takže rodina má již peněz dost, takže si může dovolit cokoliv. Dokonce i levicové názory. Bohužel téma ekologie je z větší části nové, levicové náboženství a každé náboženství má svoji hrstku vyvolených. Elita si povětšinou přerozděluje zisk, takže proč nebýt co nejblíž u zdroje.

Jak už jsem zmínil , její otec je manažer a kdo by nechtěl postrčit svoje dítě na dobrou cestu, že ano. Svante totiž už celkem úspěšně manažeruje matku Gréty, která je operní pěvkyně. Doposud lítala po celém světě. Jak jinak, než letadlem. Stihl už o své dceři napsat knihu, kde neopomněl zmínit všechny její duševní poruchy. A že jich není málo. Lehčí forma autismu – Aspegeruv syndrom, porucha osobnosti, obsedantně kompulzivní porucha, selektivní mutismus, ADHD. Řekl bych, že na jedno dítě je to úplná duševní katastrofa. Kniha se velmi dobře prodává, hlavně  v rodném Švédsku. Otec je tedy úspěšný i v obchodu s vlastní dcerou. 

Možná tím odstartuje nový způsob podnikání, kdy progresivní rodiče budou ochotně nabízet své nemocné děti na oltář milosrdenství a lepšího světa. Samozřejmě čím více duševních poruch, tím větší šance na Nobelovu cenu. Ale zpět.

Otec Svante přišel s neskutečným příběhem o tom, jak jeho dcera zkolabovala, byla převezena do nemocnice a po návratu zpět začala hovořit o záchraně planety, ekologii a klimatických změnách. Těmto tématům věnovala dokonce i celý školní rok, kdy byla za školou. Otec se ji rozhodl v jejím aktivismu podpořit…Zrodila se tedy hvězda. Dnes už si nikdo ani nedovolí pochybovat o tom, že by to mohl být celé nesmysl. Svante sice nebude nejlepší scénarista, ale umí napsat Grétě emotivní projev. Plný výhrůžek, obvinění všech ze všeho a šíření paniky. Že ji projev napsal on, o tom nepochybuji. V debatě totiž byla Gréta naprosto mimo. Nebyla schopná mluvit a chápat souvislosti. Neustále se ptala na znění otázky. Najednou byla pryč ta plamenná a výhružná aktivistka, ale bylo tu malé , ustrašené a nemocné děvče. Bohužel celý ten Greténismus zachvátil, po nejvíc, generaci dnešních středoškoláků po celé Evropě. Naplnění tedy vyšlo. Rozšířená panika, jednoduchá hesla, žádné řešení, žádná debata, prostě naprogramovaná cesta k cíli. Gréta má být na vrcholu celé pyramidy, jako spasitel. Pochybnosti a odborné studie se neberou v potaz. Společnost se rozděluje na staré, kteří nerozumí mladým a chtějí je nechat zemřít. Mladí nenávidí staré, že je nechtějí zachránit. Chodí se poctivě demonstrovat, věší se na oprátky, nebo „umírají“ v supermarketech. To vše nejčastěji v pátek. Přes prázdniny zřejmě příroda žije v bezpečí a planetě vůbec nic nehrozí. Ovšem jakmile dosedne poslední Airbus a zaparkuje se poslední SUV, po dlouhé cestě z dovolené, tak se zrekreované děti vydají demonstrovat proti všemu, co za poslední týden prožili a použili. Heslo „Na co škola, když příroda volá“ opravdu pobavilo.

Mezitím Gréta použila na cestu do NewYorku jachtu. Celá posádka musela přiletět letadlem, aby Gréta světu sdělila, že žijeme na uhlíkový dluh a že jsme ji všichni ukradli sny a dětství. Na oblíbené srovnání o ukradeném dětství , úplně stejně ukradeném, jako ho ukradli židovským dětem v Osvětimi, nedošlo. Tedy prozatím. Možná Svante chystá další dějství. Kupodivu všichni novináři i politici tomuhle blábolení tleskali. Někteří sice namítli, že je to přehnané, ale vesměs mají pochopení. Gréta je přeci malé dítě a dětem by se neměli jejich názory vyčítat. Ach ano…dítě. Tohle vždy bude zabírat. Dítě má vždy dveře otevřené, má dovoleno mnohem víc , než dospělý člověk. Do dětí se nestřílí. Jen si tak říkám, že pokud tohle zelené náboženství získá moc, tak nikdo si za dvacet let nedovolí zpochybnit, že Gretě není pořád šestnáct. Možná na to vznikne i nějaký zákon. Těžko říct, jestli někdo ukradl Grétě dětství, ale dospívání ji ukradl její otec určitě.

Nicméně levicové spektrum je, ze zrození své hvězdy, nadšeno. Ovšem většina lidí spíš nechápavě kroutí hlavou a mnozí se Grétě smějí. Parodují ji, vytváří se vtipy. Ten, kdo ji neuctívá je nazván buranem, necitou, protože je to dítě. Navíc nemocné dítě, jak už víme  a my všichni jsme necitlivý a plní zla.

Ovšem nabídl bych jiný příběh. Podotýkám smyšlený.

Představte si, že mladý aktivista by začal vyzývat celý svět i politiky k tomu, že bílá rasa vymírá, že by si zasloužila záchranu, že je jedinečná součást přírody a že pokud zemře, tak  s ní zemře i část kultůry a historie. Předložil by procenta klesající porodnosti bílé populace. Bílá rasa umírá. Bez vlivu jiné rasy a bez obvinění jiné rasy. Prostě vymírá. Není to zpochybněný mýtus, jako udušení se uhlíkem za dva roky.

Co myslíte, že by se dělo?

Ty stejná média by spustila řev o nacismu, rasismu a vraždění. Volala by po potrestání aktivisty, okamžitému kriminalizování celé rodiny. Celebrity by hromadně pořádali koncerty proti nenávisti. Politici by se předháněli, kdo první vyhlásí vyjimečný stav. Nejedna univerzita by zaslala vládě petici o udělení okamžitého trestu smrti. Takže jak vidno, není dítě jako dítě. Tohle dítě by mělo ihned všechny dveře zavřené.

No a pokud se podaří tento podnikatelský záměr … a z generace dnešních duševně nemocných dětí. Dětí, které by se měli jinak léčit, nebo žít plnohodnotný život s ohledem na onemocnění,  se zrodí nový, pokrokový politici..Nu pak tedy raději vítej toxický holokauste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *